LT1764AEQ-1.8 datasheet
 Скачать datasheet 04023J0R3ABSTR.pdf Файл формата Pdf (20 страниц, 397,88 kb)
  • Маркировка
    LT1764AEQ-1.8
  • Производитель
    Linear Technology
  • Описание
    Linear Technology LT1764AEQ-1.8 Current - Limit (min): 3.1A Current - Output: 3A Mounting Type: Surface Mount Number Of Regulators: 1 Operating Temperature: -40?°C ~ 125?°C Package / Case: TO-263-5, D?‚??Pak (5 leads + Tab), TO-263BA Regulator Topology: Positive Fixed Series: - Voltage - Dropout (typical): 0.34V @ 3A Voltage - Input: 2.7 ~ 20 V Voltage - Output: 1.8V